Frida Segerdahl

Skye a Frida Je vždycky těžké psát o někom koho zbožňujete, ale pokusím se o to, protože prostě musím. Tenhle příběh je o dívce, co tančí Lindy hop. Nebude divné, když vám tenhle styl nic neřekne, ale jakmile ho jednou uvidíte, řekne vám do nitra kostí, že je to, co byste kdy v tanci chtěli zkusit. Ona je jeho královnou.

Je to pár let, kdy jsem se dostal ke kontaktu s tancem, ale nikdy mě nijak moc neučaroval. Jenže jednoho večera ta rána přišla. Jenom jsem jí viděl a chtěl jsem víc. V tomhle tanci je tolik života, než si můžeš připustit. Možná klišé, pro mě ale ne.

Frida


Mladá slečna ze švédského Stockholmu se již od pěti let věnovala tanci a to se vší vervou. Po hodinách dřiny a odříkání prošla několik tanečních stylů, než jí v dospívání učaroval pouliční styl swingu. Ano, byl to ten neformální tanec, kdy si mohla na sebe vzít kecky a volné kalhoty, a při tom být v tanci sama sebou. Netrvalo dlouho a všimli si jí z legendárního souboru Harlem Hot Shots, který uctívá starý americký swing 20-40 let. Od té doby se stala nejen jeho stálou členkou, ale i instruktorkou a několikanásobnou vítězkou mnohých soutěží po celém světě.

„Ta holka tančí s takovou lehkostí a úsměvem, že jí nejde nemilovat.“

Skye and Frida


Na tuhle dvojku si dávejte pozor! Skye Humphries a Frida Segerdahl je něco víc než taneční dvojice. Jsou to partneři, kteří se neustále pokouší posouvat tanec dál a je neskutečné, co spolu dokážou vykouzlit. Těmhle dvoum držím palce!

Frida a ostatní


Kromě soutěžních klání se Skyem vystupuje v již zmíněném souboru Harlem Hot Shots, se kterými navíc pořádají swingový dýchánek pro širokou veřejnost ve švédském Jitterbugu, vyučuje lekce Lindy hopu a tančí solo exhibice nebo s dalšími top tanečníky.

Představení z Harlem Hot Shots – s patrťákem tančí Charleston, Frida Segerdahl a Larsson Sakarias

Dance off – Frida a Kevin St. Laurent

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *