Ikonka webu snadno a rychle

Favicon (favorite icon) je ikonka obsahující obrázek velikosti 16×16 pixelů, kterou zobrazuje internetový prohlížeč v adresním řádku a v záložkách. Díky ní se lépe identifikuje Váš web od ostatních, například když máte v záložkách otevřeno více oken. Jak si takovou ikonku vyrobit?

Zobrazení ikonky webu v prohlížeči

Vytvoření ikonky

Vytvořit favicon můžete v grafickém programu, ne však každý umožňuje uložení ve standartním formátu .ico, určeného pro ikony. Obrázek můžete samozřejmě uložit např. do jpg a přejmenovat na ico, ovšem některé prohlížeče ho takto nezobrazí (IE).

Pokud tedy nemáte po ruce vhodný grafický program, nejsnažší cestou k vytvoření faviconu je použít některou z online aplikací. Doporučil bych adresu http://www.favicon.cc/, na které si můžete svůj favicon nakreslit nebo ho vytvořit z nahraného obrázku a poté ho jediným kliknutím stáhnout. Další online aplikaci naleznete např. na http://www.html-kit.com/favicon/.

Umístění na webu

Nezáleží, kam ikonku na svém webu uložíte a jak jí pojmenujete, je třeba jen zadat správnou cestu pro prohlížeč, kterou uvedete do hlavičky stránky pomocí tagu:

<link rel=“shortcut icon“ type=“image/ico“ href=“favicon.ico“>

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *