Rockový sen

Jako asi každý z Vás, i já zamlada měl jsem sen, kterého jsem chtěl dosáhnout. Ovlivněn dospíváním, kamarády a slavnými rockovými kapelami, chtěl jsem se stát Rockstar.

Jednoho krásného letního dne jsem se konečně odhodlal a oprášil starou maminčinu špaňelku a začal podle táborového zpěvníku nahmatávat akordy. Znělo to nějak divně a taxem kytaru znechucen odložil. Po půl roce mi konečně kdosi sdělil, že kytara je rozladěná. To byl nový impuls stát se kytarovým mágem.

Kamarád kytaru naladil a znovu jsem se učil. Tři měsíce tvrdé dřiny se vyplatily, konečně jsem zahrál dvouakordový začátek Pennyroyal tea (Nirvana). Poté následovala první elektrická kytara a založení školní kapely. V té se vystřídalo asi na deset hudebníků, kromě jednoho samý amatéři. Když už seskupení začalo vypadat stabilně, přišlo vyúčtování nájmu za zkušebnu. My všichni chudí studenti jsme se od té doby v ní už nikdy neukázali.

Měsíce plynuly a stále jsem se zdokonaloval, seznamoval se s muzikanty, až jsem potkal ty pravé pohodové lidičky. Sehnali jsme zkušenu a začali pilně cvičit. Už po čtyřech zkouškách jsme dostali životní příležitost prvního koncertu. Narychlo jsme vymysleli název One Night Stand (přeložte si sami), s nímž zrovna naše přítelkyně moc nesouhlasili, ale měli smůlu.

V den D jsem se plni očekávání dostavili na místo činu. Koncert se konal ve vesničce Klučov (nedaleko Českého Brodu) v místní sokolovně. První šok se dostavil po vstupu do sálu, kde už bylo namačkáno přes sto hladových rockerů, místo námi očekávaných sotva dvaceti. Ihned jsme se vydali do zákulisí, naladili nástroje a samozřejmě posilnili místním mokem sebekuráž. Následoval přesun na pódium a zvučení nástrojů, podporovaný nadšenými výkřiky z publika „Tak už hrajte volové“. Taxme tedy spustili naši rockovou smršť. Zpočátku jsem si mysleli, že se složíme, jaxe nám klepaly kolena, ale přestáli jsme to a dokončil naši estrádu ke zdárnému konci. Pak přišla jen euforie, objímání a poklepávání místních domorodců po ramenou a samozřejmě velkolepá oslava…

Co říci závěrem:“Máte nějaký dávný sen? Splňte si ho.Je to víc něž příjemné.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *